Trail Park Plešivec

Areál Plešivec

Areál Plešivec je zábavný park pro celou rodinu. Adrenalin park je situován na hoře Plešivec, 1028 metrů nad mořem. Naleznete zde 9 atrakcí, které Vám vystačí na celý den. Vyzkoušejte obří houpačku, bungee trampolínu nebo zažijte volný pád z výšky 13-ti metrů. 

Adrenalinových atrakcí je tu víc než dost. Co vám můžeme s radostí doporučit, jsou např. lanová centra vysoko ve stromech pro dospělé ale i lanový park pro děti… jak řekl jeden kolemjdoucí: Zpátky na stromy! 🙂

V blízkosti je také mýtická stezka, plná starobylých příběhů a soch. Na vrcholu se nachází rozhledna, která Vám umožní nádherný výhled do okolí.

Další informace: https://plesivec.eu/

Trail Park Klínovec

Startujte na vrcholu Klínovce a vydejte se po stezkách čtyř obtížností, které všechny končí u lanovky. Ta vás pohodlně vyveze zpět i s vaším kolem. Nejlehčí obtížnost zvládnou i děti a začátečníci.

Trail Park Klínovec je síť stezek pro horská kola obsluhovaná čtyřsedačkovou lanovkou. 

Nabízí 30 km trailů různých obtížností a 70 km tras pro horská kola značených po lesních cestách. Klínovec je charakteristický dlouhými flowtraily – Azur (10,3 km), Rubin (8 km) i Baron (6 km) patří mezi nejdelší souvisle mírně klesajících traily v Evropě.

Ať už jste začátečník, nebo zkušený jezdec, ať hledáte upravenou stezku nebo technické ježdění, zde najdete oboje. Vychutnejte si nezapomenutelnou jízdu na nejdelších flow-trailech v Evropě.

Během návštěvy můžete využít služeb půjčovny kol, obchodu s cyklistickým vybavením a servisu kol. K dispozici jsou bezplatná parkoviště, myčka kol a sprchy.

Další informace: https://www.trailpark.cz/

Štola Johannes

Štola Johannes – tip na výlet

Štola Johannes byla největším dolem revíru Zlatý Kopec – Kaff. Jde o mimořádně zachovalý komplex historických důlních děl, ve kterém staří horníci vyrazili podzemní komory obrovských rozměrů, jaké lze jinde ve světě vidět jen málokde. Štola Johannes vás zve do svého podzemí. V tomto historickém důlním díle za 2 hodiny projdete 500letou historií.

Historie dobývání rud v Krušných horách trvá již více než 800 let a to na obou stranách česko-saské hranice.  V jedné z nejpozoruhodnějších rudních oblastí České republiky, kterým je skarnový revír Zlatý Kopec, se nachází Štola Johannes. Ta je i s revírem Zlatý Kopec součástí Hornického regionu Erzgebirge/Krušnohoří zapsaného na Seznam světového dědictví UNESCO.

Další informace a rezervaci vstupenek najde na Štola Johannes UNESCO

Krušné hory

Krušné hory v létě

Ani po tom, co zmizí z krušnohorských strání poslední sníh, není pro turisty a milovníky sportu nic ztraceno. Sníh odkrývá všelijaké stezky a přírodní zajímavosti, otevírají se letní sportovní areály,  památky, rozhledny a další atraktivní turistické cíle, které byly přes zimu uzavřené. 

Ani po tom, co zmizí z krušnohorských strání poslední sníh, není pro turisty a milovníky sportu nic ztraceno. Sníh odkrývá všelijaké stezky a přírodní zajímavosti, otevírají se letní sportovní areály,  památky, rozhledny a další atraktivní turistické cíle, které byly přes zimu uzavřené. 

V několika sportovních areálech, které fungují v zimě jako lyžařské si i v letní sezoně můžete vyzkoušet celou řadu zábavných aktivit.

Jako oblíbený způsob dopravy v Krušných horách slouží lanovky. Několik jich totiž zůstává v provozu i v letní sezoně.

Dolní stanici lanovky najdete asi 3 km od centra Jáchymova v nadmořské výšce 802 m. K dispozici tu je zdarma parkoviště. Na vrchol Klínovce (1244 m n. m.) vozí jednosedačková lanovka turisty po celý rok za cca 15 minut. Z vrcholu Klínovce můžete podniknout pěší výlety i cyklistické túry po několika značených stezkách. Cyklisty jistě potěší zpráva, že lanovka na Klínovec přepravuje kola zdarma.